Kad Valmierā ienāk CS50 Puzzle Day

Publicēts 02/11/2023

2.novembrī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas Svinību zālē gaisā bija jūtama dzirksteļošana, ko radīja vidusskolēnu prāti. 3 stundu garumā tika risināti 10 loģikas uzdevumi. Noritēja loģikas uzdevumu risināšanas konkurss “Valmiera Puzzle Day”.

2023.gada vasarā Lavijas skolotāju grupa, tajā skaitā VPVĢ programmēšanas un datorikas skolotāja Māra Ozola, piedalījās skolotāju vasaras kursos Hārvārda universitātē Bostonā, kur dalījās pieredzē un uzklausīja dažādu valstu programmēšanas skolotāju pieredzi darbā ar pasaulē atzītākā datorzinātņu kursa CS50 materiāliem. Pēc kursiem radās ideja īstenot Valmierā loģikas uzdevumu risināšanas konkursu “Puzzle Day”, kura izcelsme ir Hārvārda universitāte un autori CS50 kursa radītāji.

Kopā ar Valmieras Valsts ģimnāzijas programmēšanas skolotāju Indru Kažoku un ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu tapa konkurss “Valmiera Puzzle Day”. Valmieras un Cēsu skolēni godam paveica piedāvātos uzdevumus un pierādīja, ka loģiska viņiem nav sveša.

Pēc konkursa skolēniem rokās piemiņas balvas, diplomi un balvas par labākajiem rezultātiem.

Paldies skolēniem par iesaistīšanos! Sveicam VPVĢ skolēnu komandas ar iegūto 3.un 4.vietu!