Sveicam un lepojamies!

Publicēts 06/12/2022

Sestdien, 3. decembrī, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tika apbalvoti “LUMA mācību centra” organizētā konkursa “Es Lepojos!” laureāti – jaunieši pamatskolas un vidusskolas klašu grupā no visas Latvijas. Apbalvošanas ceremonijā kā goda viesis piedalījās LR Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Nu jau divdesmit pirmo gadu novembrī - patriotu mēnesī “LUMA mācību centrs” projekta “Esi Līderis!” ietvaros rīko konkursu pamatskolas un vidusskolas klašu grupām ar mērķi jauniešu vidū stiprināt valstiskuma apziņu un lepnumu par Latvijas valsti un tautu. Šogad konkursa “Es Lepojos!” uzdevums bija apzināt, pētīt, analizēt informāciju par tiem cilvēkiem savā apkaimē, kuriem ir nozīmīga loma Latvijas valstiskuma stiprināšanā. Profesionāla konkursa žūrija vērtēja “varoņa” fotoportretu un aprakstošu stāstījumu, paralēli notika balsojums sociālajos tīklos. Katrā klašu grupā tiks sumināti pirmo trīs vietu ieguvēji, un darba autors, kas balsojumā sociālajos tīklos saņēma visvairāk atzinību.

Konkursā vidusskolas klašu grupā 1.vietu ieguva mūsu skolniece Rūta Krūzenberga.

Konkursa darbi iepriecina un nostiprina pārliecību, ka Latvijā ir tik daudz līdzcilvēku, ar kuriem mēs varam lepoties. Savukārt, mums jālepojas, ka valstī ir brīnišķīgi, gudri un patriotiski noskaņoti jaunieši, kas viņus pamana, novērtē un atklāj citiem.

Rūta Krūzenberga: “Visā Latvijā ir tūkstošiem cilvēku, kas ar savu smaidu un gudro padomu uzlabo citu dienas, taču, manuprāt, mēs reti kad viņus novērtējam. Pirmā doma, kas ienāk prātā, dzirdot vārdus “tautas varonis”, protams, ir kāds kara veterāns vai prezidents - un pelnīti! Tomēr es uzskatu, ka ikdienas varoņu svinēšana ir līdzvērtīgi nozīmīga. Šie cilvēki vieno svešiniekus, un vienotība - tas ir mūsu tautas spēks.”