Fotožurnālista realitāte

Publicēts 11/11/2022

Tikšanās ar žurnālisti

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 8.c klase latviešu valodas stundā tikās un intervēja bijušo fotožurnālisti, VPVĢ absolventi Annu Kārkliņu.

Anna Kārkliņa 5 gadus darbojusies ziņu portālā “Valmiera 24” kā fotožurnāliste. Izglītību viņa ieguvusi Vidzemes augstskolas Sociālo zinātņu fakultātē.

Stāstot par fotožurnālista profesiju, Anna min, ka viņas darbs sastāvējis no dažādu notikumu, koncertu un citu atklājumu iemūžināšanas. Uz jautājumu par ikdienu, strādājot šajā profesijā, Anna stāsta, ka šis darbs ir neparedzams, jo ik brīdi var pienākt ziņa vai zvans, ka jādodas uz noteiktu vietu fotografēt. 

Annai ļoti paticis fotografēt tieši tautas deju koncertus, kā arī mākslas darbus, teātra izrādes un sporta pasākumus. Žurnāliste fotografējusi arī Krodera balvas pasniegšanas ceremoniju, kas bijusi īpaša ar to, ka tajā varēja piedalīties tikai cilvēki ar īpašiem ielūgumiem.

Ja kāds nākotnē nolēmis izvēlēties žurnālista profesiju, Anna iesaka skolā pievērst uzmanību un mācīties latviešu valodu un literatūru.

Pašlaik Anna strādā VPVĢ par latviešu valodas un literatūras skolotāju, taču, jautājot, vai viņa vēlētos atgriezties šajā profesijā, Anna atbild, ka labprāt izmēģinātu spēkus strādāt televīzijā, jo viņai patīk veidot videoklipus.

Marta Evelīna Apsīte, 8.c klase

Fotožurnālista realitāte

Oktobrī 8.c klase tikās ar bijušo fotožurnālisti Annu Kārkliņu, kura šajā profesijā nostrādājusi 5 gadus. Viņa mācījusies Vidzemes augstskolā, taču pašlaik strādā VPVĢ par latviešu valodas un literatūras skolotāju.

Kā stāsta Anna, pirmā diena fotožurnālistes jomā bijusi ļoti aizraujoša – pa dienu fotografējusi futbola spēli, izmestos atkritumus Gaujas piekrastē, bet vakarā devusies fotografēt materiālu mākslas pasākumā.

Annas pirmā pašas veidotā portreta intervija bijusi ar Mārtiņu Birni, kurā viņa centās atklāt Mārtiņu kā personību.

Fotožurnālista profesija nav nemaz tik parasta, jo, no rīta  pamostoties, tiek aplūkots uzreiz telefons, vai naktī nav bijuši kādi steidzami izsaukumi, tad sataisās, dodas uz redakciju un pēc tam tur, kur norāda redaktors.

Anna atklāj, ka esot “pavizinājusies” ar taksi uz darba rēķina, taču , strādājot par fotožurnālisti un cenšoties nokļūt visos izsaukuma punktos, kļūst par citu cilvēku.

Satiekot Annu un dzirdot stāstīto. Likās ļoti interesanta profesija. Man patika klausīties Annas Kārliņas pieredzi fotožurnālistikas jomā.

Dārta Asarīte, 8.c klase