Banku augstskolas tiešsaistes nodarbība 12.klašu skolēniem

14.un 21.janvārī visiem divpadsmito klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Banku augstskolas tiešsaistes nodarbībā, kuru vadīja asociētā profesore Līga Peiseniece. Tēma: “Kā mainās darba vide un kādas būs nākotnes profesijas”.

Jaunieši iepazīst studiju iespējas Rīgas Stradiņa Universitātē

11.decembrī notika tiešsaistes nodarbība 10.-12.klašu skolēniem sadarbībā ar pārstāvjiem no RSU.

Ar interesantu un aizraujošu stāstījumu par studijām šajā augstskolā dalījās trīs studenti, kuri mācās medicīnas un tiesību zinātnes fakultātēs. Studējošie jaunieši atzina, ka gatavoties studijām ir kā gatavoties ilgam ceļojumam. Mūsu skolas jaunieši tika iepazīstināti ar visām studiju programmām, kuras var apgūt RSU, ārpusstudiju aktivitātēm, kāda ir studiju vide.

Jaunieši pēc nodarbības atzina, ka ir interesanti ieklausīties dažādos padomos, pieredzē, kas varētu arī viņiem pašiem turpmāk noderēt, kad tie plānos savas turpmākās studiju gaitas.

Jaunieši iepazīst studiju iespējas medicīnas nozarē.

1.decembrī notika tiešsaistes nodarbība sadarbībā ar RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pārstāvēm tiem 10.-12.klašu skolēniem, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnu.

Nepilnas stundas garā nodarbībā jauniešiem bija iespēja uzzināt par koledžas studiju programmām: farmācija, ārstniecība, ārstnieciskā masāža, zobārstniecība, māszinības. Jaunieši uzzināja arī interesantus faktus par mediķu darbu, piemēram, ka ārsta palīgs vidēji diennaktī dodas uz 20 izsaukumiem un nobrauc 250 km, savukārt, zobārsta asistents vidēji dienā sniedz atbalstu un palīdzību 9 pacientiem.

Koledža piedāvā modernas un mūsdienīgas mācību telpas, aprīkojumu. Ir iespēja arī darboties studentu pašpārvaldē, kā arī doties pieredzes apmaiņā uz citām valstīm.

Nodarbības noslēgumā juniešiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, ko tie guvuši no šīs nodarbības. Trīs precīzāko atbilžu autori saņēma pārsteiguma balvas no koledžas.

Informāciju sagatavoja

Karjeras speciāliste

Lauma Lāce

29.oktobrī, Valmierā svinīgi tika atklāts karjeras materiālu resurss www.karjerasmateriali.lv. Tiešsaistes resurss ir vērtīgs dažādu materiālu, metožu, ideju apkopojums, kas būs noderīgs ikvienam, kam aktuāli karjeras jautājumi. Karjerasmateriali.lv ir Valmieras Attīstības aģentūras dāvana Latvijai Karjeras nedēļā.

Karjerasmateriali.lv apkopo ļoti plaša spektra informāciju. Resursā speciālisti, pedagogi, vecāki un jaunieši var atrast materiālus darbam stundās un tematiskajās nodarbībās, materiālus profesiju un darba tirgus iepazīšanai, metodiskos materiālus karjeras attīstībai un testus par karjeras izvēli, personību, interesēm. Noderīgas būs idejas karjeras pasākumiem, informācija par ekskursijām un radošo darbnīcu iespējām, kā arī informācija par iespējām sadarbībai ar uzņēmumiem un darba devējiem. Resursā apkopoti arī likumi, noteikumi un stratēģijas, kas saistītas ar karjeras attīstības atbalstu, kā arī pieejamas saites uz citiem noderīgiem resursiem.