29.aprīlī devīto klašu skolēniem notika lekcija/ meistarklase -MANS PERSONĪGAIS ZĪMOLS, kuru vadīja komunikācijas arhitekte Ilze Rassa.

Skolēni uzzināja, kas ir personīgais zīmols un tā attīstības priekšnoteikumus, kā zīmols atšķiras no reputācijas, cik liela nozīme ir vienotam stilam. Nodarbība pilnveidoja skolēnu prasmes, kā sevi vislabāk prezentēt, pārliecību par savām spējām un varēšanu, lai uzvarētu konkursos, darba tirgus konkurencē un projektos.

Noslēgumā skolēni atzina, ka nodarbība bijusi ļoti vērtīga un noderīga. Iegūtās prasmes varēs izmantot lietderīgi savā mācību procesā.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001


Liepājas pilsētas skolu pedagogu-karjeras konsultantu pieredzes vizīte

23.aprīlī skolā viesojās Liepājas pilsētas skolu pedagogi-karjeras konsultanti. Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja iepazīstināja ar pilsētas karjeras attīstības stratēģiju, savukārt, pašvaldības karjeras projekta koordinatore Inga Savicka dalījās pozitīvā pieredzē ar realizētajiem karjeras izglītības pasākumiem.

Noslēgumā kolēģēm tika dota iespēja aplūkot skolas renovētās telpas.


Dalība ikgadējā izglītības izstādē “Skola 2019”

12.b klases jaunieši 1.martā devās uz Rīgu, izstāžu centru Ķīpsalā, lai piedalītos ikgadējā karjeras izglītības  pasākumā “Skola 2019”. Pasākums pulcē tūkstošiem jauniešu no visas Latvijas un piedāvā plašu, kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001


Swedbank praktisko mācībstundu programma “Dzīvei gatavs”

22. martā skolā viesojās Swedbank pārstāve Dana Videmane, lai 11.c un 11.d klasei novadītu ekonomikas stundu. Skolēniem bija iespēja iejusties bankas kredītkomitejas speciālistu lomā. Mācību stundas laikā skolēni apguva tematu par aizdevuma veidiem un izzināja kreditēšanas procesa principus. Jauniešiem tika dota iespēja iepazīties ar vairākiem reāliem gadījumiem, kuros bankas klienti lūdz aizņēmumu, veica aprēķinus, izvērtēja situācijas, lai pieņemtu un pamatotu lēmumu par aizņēmuma piešķiršanu.


Iepazīst lidostas profesijas un aizkulises

9.b un 11.c klases jaunieši 5.martā devās karjeras izglītības ekskursijā uz  “Lidosta Rīga”. Ekskursijas laikā bija iespēja iepazīties ar lidostas vēsturi, tās attīstību, aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju. Tikām iepazīstināti ar pilota un stjuartes profesijām, kādas ir izglītības iespējas, atalgojums un darba iespējas.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001


Tālākizglītības iespēju diena

16.aprīlī Valmieras kultūras centrā norisinājās tālākizglītības diena, kurā piedalījās izglītības iestādes no visas Latvijas-tehnikumi, koledžas, vidusskolas, ģimnāzijas, profesionālās skolas un augstskolas. Arī mēs piedalījāmies šajā pasākumā, lai jauniešus iepazīstinātu ar mūsu skolas izglītības programmām, daudzveidīgām iespējām, interešu izglītību. Šogad mūsu īpašā “odziņa” bija skolas renovētās telpas. Jauniešu interese bija liela. Potenciālos 10.klases skolēnus gaidīsim skolā 14. maijā, kad norisināsies atvērto durvju aktivitātes.


Iepazīst AS Madara Cosmetics uzņēmuma ikdienu un Dailes teātra aizkulises, profesijas

21. februārī 12.c un 12.d klases skolēni devās izzinošanā karjeras izglītības eksursijā uz AS Madara Cosmetics un Dailes teātri.

Madara Cosmetics jaunieši tika iepazīstināti ar mūsdienīgu, veiksmīgu un stabilu uzņēmuma ikdienu. Skolēniem bija iespēja redzēt, kā notiek ražošanas,pildīšanas, iesaiņošas process. Īpaši interesanti bija redzēt, kā klātienē darbu veic ķīmīķes, kuras testē dažādas vielas, smaržu savienojumus. Kosmētikas uzņēmumā tiek pārstāvētas dažādas profesijas, sākot no tehniskā darbinieka līdz pat uzņēmuma vadītajam, īpašniekam.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Dailes teātri. Šoreiz gan neskatījāmies kādu teātra izrādi, bet iepazinām teātra aizkulises un tajā darbojošās, esošās profesijas. Mums bija īpaša veiksme, jo uz mirklīti satikām un pāris vārdus pārmijām ar aktrisi Dārtu Danēviču. Teātris viss ir vienots veselums, katrai profesijai ir sava nozīmīga loma-aktierim, režisoram, mākslinieciskam vadītāajm, grimmētājiem, frizieriem, izrādes vadītājiem. Interesanti, ka teātrī ir savs kurpnieks, šuvējas.

Skolēni atzina, ka eksursija bijusi ļoti interesanta un noderīga. Īpaši tāpēc, ka divpadsmitajiem priekšā grūtais izvēles laiks, kurp doties mācīties tālāk, kādu nākotnes profesiju izvēlēties.

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

 


Swedbank praktisko mācībstundu programma “Dzīvei gatavs”

15. februārī skolā viesojās Swedbank pārstāve Līga Mellēna, lai 11.a un 11.b klasei novadītu angļu valodas stundu. Skolēni, iejūtoties karjeras konsultanta lomā, apguva tematu par nākotnes darba tirgu. Jaunieši tika iepazīstināti ar nākotnes profesiju izaicinājumiem un diskutēja par dažādām prasmēm, kas jāattīsta jau šodien, lai nākotnē veiksmīgi darbotos profesijās, kas šobrīd vēl nemaz neeksistē. Tika pārrunātas tādas prasmes kā IT kompetence, sadarbība, emocionālā inteliģence, adaptēšanās spēja un citas.

  


Iedvesmojoša saruna ar vides stilisti Baibu Prinduli-Renci

7. februārī mūsu skolā viesojās vides stiliste Baiba Prindule-Rence, lai iedvesmotu 9.-12.kl.skolēnus par veiksmīgu karjeras izvēli. Baiba dalījās savā pieredzē par savu izglītības ceļu, par to, kā meklējusi pareizo un interesējošo profesiju.

Viņa ir apguvusi psiholoģiju, žurnālistiku un teātra režiju, bet visu skaisto iemācījusies pati, ar visaugstāko atbildību izturoties pret visu vizuālo. Sarunā tika akcentēts, ka ļoti nozīmīgi ir apgūt valodas, jo valodu zināšanas atver daudzu iespēju ceļus, kā arī ir lielākas iespējas iegūt kārdinošāku profesiju.

Jaunieši pastāstīja par saviem nākotnes nodomiem un plāniem. Jauniešiem bija pašiem iespēja izveidot savus terārijus, kur guva jaunu praktisko pieredzi. Vides stiliste iedvesmoja jauniešus ar devīzi:”Galvenais ir darīt!”

Sadarbībā ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nr.8.3.5.0/16/I/001

  


Nodarbība par studiju iespējām Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE RIGA)

16. janvārī mūsu skolā viesojās Rīgas Ekonomikas augstskolas pirmā kursa studentes Rūta Ozoliņa un Laine Beriņa, lai 12.klašu skolēniem pastāstītu par studiju iespējām šajā augstskolā.Nodarbības laikā jaunieši uzzināja, ka mācības notiek angļu valodā. Lai iestātos augstskolā, ir nepieciešams nokārtot iestājpārbaudījumus loģikā, angļu valodā un matemātikā. Pamata specialitātes ir ekonomikas, finanses, mazumtirdzniecība. Mācību procesā tiek apgūtas prasmes, kas svarīgas mūsdienu darba tirgū, piemēram, komunkācija, kapacitāte, komandas darbs, atbildība, līderība, emocionālā inteleģence u.c. Jaunieši ļoti augstu novērtē citu pieredzi. Kā meitenes atzina, tad mācības augstskolā prasa daudz, bet tikpat daudz tiek dots pretī. Studenti ir no dažādām valstīm. Ir iespēja arī doties pieredzes apmaiņas programmās uz Eiropu, Honkongu, Koreju, Argentīnu vai ASV. Ir iespēja arī darboties studentu pašpārvaldē. Studiju maksa ir augsta, tomēr pēc studiju absolvēšanas ir iespēja atrast ļoti labi atalgotu darbu, kas kompensē šos izdevumus.

Mūsu skolas 12.klašu jauniešiem ļoti patīk šāda veida nodarbības, kad ir iespēja uzzināt studentu pieredzi par attiecīgo augstskolu.


Starptautiskā konsultāciju centra “Kalba” nodarbība

10. janvārī skolā notika Starptautiskā konsultāciju centra “Kalba” seminārs par karjeru un studiju iespējām ārzemēs. “Kalba” pārstāvis Marks Aleksandrs Krontāls, izglītības ārzemēs konsultants, ar 12.klases skolēniem pārrunāja ar karjeras lēmumu pieņemšanu saistītus jautājumus un informēja par iespējām studēt ārzemēs.

Uzsākot interesēties par studijām ārzemēs, viens no pirmajiem jautājumiem, pie kā visbiežāk apstājas jaunieši, ir valsts izvēle. Kura valsts būs piemērotākā? Vai es varēšu tajā iedzīvoties? Kur sastapšos ar mazāku kultūršoku? Kādā valodā norisinās studijas? Vai es varēšu strādāt no mācībām brīvajā laikā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kurus sev uzdod topošie studenti. Viņu vecāki, savukārt, aizdomājas par praktiskām lietām, piemēram, dzīves dārdzību ārzemēs un drošības jautājumiem. Strādājot ar Lielbritānijas, Nīderlandes un Dānijas augstskolām, “Kalba” konsultanti ir uzkrājuši plašas zināšanas par šiem jautājumiem, un palīdz atrast piemērotāko risinājumu.