Programma "Latvijas skolas soma"

Publicēts 26/10/2023

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolēni oktobrī aktīvi iesaistās programmā "Latvijas skolas soma" – 10.b klase apskatīja rudenīgo Siguldu 🍂un Livonijas ordeņa pili un bija ciemos pie Jaunās Siguldas pils spoka, bet 11.b klase apmeklēja jauniešu iecienīto Valmieras Drāmas teātris izrādi 🎭. 11.b klases skolēns Elvis Gaiķēns vērtē: "Rudenīgajā 11. oktobra vakarā 11.b klase kopīgi apmeklēja VDT izrādi "Mēs, roks, sekss un PSRS" kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Kā atzīst visi mani klasesbiedri, izrāde tiešām sniedza ieskatu mūsu tautas vēsturē, stāstot par jauniešu dzīvi padomju laikā, par jauniešu vēlmi pēc neatkarības un brīvības. Trīs galvenie varoņi - Andrejs, Vizma un Uģis - cīnījās par savu vietu pasaulē, par iespēju dzīvot citādāk. Gan scenogrāfija, gan galveno varoņu tērpi, gan grupas “Pērkons” dziesmas palīdzēja vēl labāk uztvert padomju sistēmas absurdumu un lika mums domāt par mūsu dzīvi un vērtībām šodien. Tā kā sarunas par redzēto vēl turpinājām nākamajā dienā, tad noteikti iesakām šo izrādi visiem, kas vēlas uzzināt vairāk par Latviju padomju laikā un jauniešu dzīvi, izjūtām, iespējām, vērtībām toreiz."