Karjeras nedēļa pamatskolas skolēniem

Publicēts 27/03/2023

Pamatskolas karjeras nedēļā tika veidotas nodarbības aktīviem, erudītiem un radošiem skolēniem.

Aktīvie 7.klašu skolēni sadarbojās klašu kolektīvos un mācījās pateikt paldies katram komandas biedram. Katrs izveidoja savu “ceļa karti”, kurā atlika savus dzīves nozīmīgākos pieturpunktus un atspērienus, kā arī atzīmēja savus lielākos izaicinājumus, lai spētu virzīties uz priekšu pa sevis izvēlēto ceļu arī turpmāk.

Radošie 8.klašu skolēni karjeras nedēļas ietvaros varēja izveidot savu nākotnes “vision board”, no žurnāliem izgriežot piemērotākās bildes vai citātus, tādējādi atspoguļojot, ko viņi vēlas piedzīvot un izdarīt savā nākotnē un karjerā. Kopīgi tika izveidotas arī karjeras kāpnes, kurās tika salikti pakāpieni uz veiksmīgu karjeru.

Savukārt erudītie 9.klašu skolēni karjeras nedēļu iesākta ar diskusijām par to, kādas profesijas pēc 10 gadiem būs nepieciešamas un kādas vairs nebūs vajadzīgas vai tiks aizstātas ar mākslīgo intelektu. Skolas direktores vietniece izglītības jomā Agita Klētniece runāja ar jauniešiem par to, kāpēc ir vērts turpināt mācīties VPVĢ, un iepazīstināja ar skolas piedāvātajām izglītības programmām vidusskolai. Karjeras nedēļas ietvaros skolā viesojās “LVR flotes” valdes loceklis  Kaspars Ozoliņš, kurš dalījās savā pieredzē, stāstot, kā ir spējis apvienot vairākus darbus vienlaikus, neaizmirstot par brīvā laika aktivitātēm. Nedēļas beigās kopīgi tika apspriests, kā pareizi veidot savu CV un kā rakstīt motivācijas vēstuli. Noslēgumā katrs skolēns uzrakstīja sev nelielu vēstuli, ko saņems izlaidumā.

Pēc šīs nedēļas katrai klasei tika uzdots mājasdarbs – izveidot savas klases vizītkarti, kurā ir attēlotas klases kopīgās vērtības un viņi paši.

Liels paldies skolēniem par atsaucību un klases audzinātājiem par atbalstu!