Barikāžu atcerei veltīti pasākumi

Publicēts 16/01/2023

2023. gada janvārī aprit 32 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

VPVĢ skolēni 24. un 26. janvārī kinoteātrī “Gaisma” varēs noskatīties režisora Viestura Kairiša veidoto spēlfilmu “Janvāris”, kas stāsta par laiku, kas smaržoja pēc dūmiem un brīvības, par 30 gadus senu vēsturi par Latviju uz barikādēm, ko ar sirds trīsām atceras katrs, kam bija lemts to piedzīvot. To, ar ko tas tiešām beigsies, nevarēja paredzēt, varēja tikai cerēt…

Tāpat ikvienu aicinām piedalīties Barikāžu atcerei veltītās norisēs Valmierā, kā arī piedalīties sveču ziedošanas akcijā "Gaismas pils" Ukrainai!

20. janvārī plkst. 15.00 Valmierā, pie Barikāžu piemiņas akmens (pie ēkas Rīgas ielā 50), pieminot 1991. gada janvāra notikumus un barikāžu aizstāvjus, ziedus noliks un klātesošos uzrunās Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja, Latvijas Skolu muzeju biedrības vadītāja Ineta Amoliņa, savukārt ar muzikālu sveicienu un atmiņu stāstu piedalīsies Armands Trambickis.  Notikumu vadīs Valmiera drāmas teātra aktieris Aigars Apinis. Pasākuma laikā tiks iedegts barikāžu laika piemiņas ugunskurs.

Savukārt, 20. janvāra vakarā, plkst. 19.00, Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā ar koncertprogrammu “Labvakar, Latvija!” viesosies jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

Tāpat aicinām ikvienu piedalīties sveču ziedošanas akcijā "Gaismas pils" Ukrainai. Sveces (der arī sveču atlikumi) līdz 19.janvārim jānogādā Valmieras Kultūras centrā.

Plašāka informācija: https://www.valmierasnovads.lv/akcija-gaismas-pils-ukrainai-aicina-ziedot-sveces-ierakumu-svecu-veidosanai/?fbclid=IwAR2pieDHyhysiDpiV8FDxqYHu8U6b-0QPoJ5wciDY4DMGtWUGxk7_sMaD5I