Lepojamies

Publicēts 04/09/2024

Es 20. augustā dalījos ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā izglītības konferencē “Izaugsmes kods”, ko Rīgas Tehniskās universitātes telpās jau otro gadu rīko izglītības organizācija Junior Achievement Latvia. Divu dienu ilgajā konferencē ap 500 klātienē esošie skolotāji un tie, kas notiekošajam sekoja straumēšanas platformās, pilnveidoja savas pedagoģiskās spējas, klausoties profesionāļu pieredzes stāstos, diskusijās un piedaloties dažādās meistarklasēs. Mani Junior Achievement Latvia uzaicināja piedalīties diskusijā par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pieredzes stāstiem, kur es kopā ar 3 citiem visaugstāk novērtēto SMU izveidotājiem dalījos savā pieredzē par mana skolēnu mācību uzņēmuma “Shomba” izveidi, nozares specifikām, gūtajām atziņām un panākumu - lielisko klientu atsauksmju, augstā apgrozījuma, žūriju simpātiju balvu un iekļūšanu GEN-E labāko SMU finālā - sasniegšanu. Manuprāt, šī diskusija bija noderīga ne tikai man komunikācijas spēju pilnveidošanas un jaunu kontaktu gūšanas dēļ, bet arī ikkatram, kas klausījās, jo izteiktie domu graudi un novēlējumi vienaldzīgu neatstāja nevienu. Pat pēc diskusijas mani uzrunāja vairāki entuziastiski, emociju pārņemti skolotāji, daloties ar saviem stāstiem un aicinot ciemos uz sevis pārstāvētajām skolām, lai tālāk iedvesmotu ne tikai pedagogus, bet arī pašus jauniešus.

Rūta Krūzenberga (12.b)