Vajadzīga uzziņu literatūra?…
Tev nav kur palikt starpbrīžos?…
Gribi iepazīties ar jaunākajām grāmatām?
Vēlies uzspēlēt šahu, dambreti vai kādu citu spēli?
Jāgaida autobuss?…

Nāc uz bibliotēku!

Šajā mājīgajā telpā Tu vari lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku katru dienu no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Plakāts no Facebook @KristinesPasakuSkolaUnBrinumDarbnica

Avīze “Pēda”

  • Redakcija: Daniels Cars, Sabīne Toča, Emīlija Anna Ozerinska
  • Ilustrācijas: Līna Krista Neļķe
  • Korektore: Sandra Gredzena
  • Galvenais redaktors: Daniels Kevins Berkans
  • Sazinies ar mums: [email protected]
  • 1.numurs (2019.gada decembris)
  • 2.numurs (2020.gada februāris)
  • 3.numurs (2020.gada oktobris)

Noderīgi

Valmieras bibliotēku un ViA elektroniskais kopkatalogs

VPVĢ elektroniskais katalogs

kulturaskarte.lv – VPĢ bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka

logo Digitalizētie video un audio

Latvijas filmas

 

2020./2021.m.g.

📚Grāmatu lasīšana ir piemērotākais veids, kā kaut uz mirkli atraut domas no darbiem un satraukumiem. 12.b klase lasa un iesaka grāmatas arī citiem, sagatavojot reklāmas:

Spied šeit, lai skatītu vairāk!

 

Novembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Šoreiz tēma bija „Mans grāmatplaukta stāsts”.

Sagaidot Starptautisko dzimtās valodas dienu 21.februārī, tika paziņoti konkursa uzvarētāji. No iesūtītajiem 658 literārajiem darbiem 3.vietu 10.-12.klašu grupā ieguva VPVĢ 12.a klases skolnieks Daniels Kevins Berkans.

Pavasarī Preiļu Galvenā bibliotēka rīkoja patriotiskās dzejas konkursu “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!”, kurā piedalījās arī  VPVĢ 11.a klases skolniece Emīlija Anna Ozerinska.

Lāčplēša dienā tiešsaistē notika konkursa noslēguma pasākums. Konkursam tika iesniegti 98 darbi, no kuriem 53 dzejoļi publicēti grāmatā, starp tiem arī Emīlijas Annas dzejolis. Viņa ir arī viena no labākajām autorēm, kas piedalījās dzejnieka Aivara Eipura meistarklasē, saņems gan grāmatu, gan citas dāvaniņas, kā arī EP deputātes Ineses Vaideres sarūpēto galveno balvu – kopā ar bibliotekāri Sandru Gredzenu ceļojumu uz Briseli (kad normalizēsies situācija ar Covid-19).

17.septembrī Dzejas stundā ar VPVĢ 10.a klases skolēniem tikās dzejniece Tamāra Skrīna.

2019./2020.m.g.

11.martā notika dzejas draugu tikšanās DZEJĀ un DZIESMĀ.

Janvārī notika radošo darbu konkurss „Annai Saksei – 115. ZIEDI.” Konkurss notika 3 kategorijās: “Zīmējums”, “Fotogrāfija” un “Literārs darbs”. 14.februārī skolas vestibilā tika atklāta labāko darbu izstāde un tika apbalvoti konkursa uzvarētāji. Balvu saņēma arī 10.c klase, kas bija visdāsnākā Draudzīgā aicinājuma akcijā.

4.decembrī notika Valmieras bibliotēkas organizētais seminārs izglītības iestāžu bibliotekāriem.

2018./2019.m.g.

No 2018.gada aprīļa līdz 2019.gada martam skolā notika renovācija, un mācības notika 7  dažādās vietās Valmierā. Skolas bibliotēka tikmēr bija iekārtota un savas funkcijas veica skolas mazajā sporta zālē un īstajās telpās atgriezās 2019.gada rudenī. Tika iegādāti mobilie plaukti, kā arī jauni grāmatu daleņi – paldies par atbalstu skolas absolventam Edvīnam Danovskim!

Konkursā “Uzdāvini savas skolas bibliotēkai 100 jaunas grāmatas!” no VPĢ piedalījās 11.b klases skolnieks Ričards Edijs Štibe (eseja “Pasaule bez drukātām grāmatām”)
un 12.b klases skolnieks Andris Kārkliņš (foto stāsts par M.Bērziņa romānu “Svina garša”).
22.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika noslēguma pasākums un finālistu apbalvošana.
https://www.manabiblioteka.lv/konkursa-par-100-gramatam-skolas-bibliotekai-uzvarejusi-erglu-vidusskola/

2017./2018.m.g.

2018.gada Draudzīgā aicinājuma akcijā skolas bibliotēka tika papildināta ar daudzām jaunām grāmatām. Visdāsnākā šajā akcijā bija 8.a klase.
Saldo balvu saņem klases audzinātāja Anda Asafreja.

Trešdien, 31.janvārī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā ciemojās Latvijas Radio 1 žurnālisti Toms Treibergs un Svens Kuzmins. Viņu veidoto raidījumu par mūsu skolu varēja noklausīties raidījumā “Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” 3.februārī, plkst. 15.35 ēterā vai arī pēc tam internetā http://lr1.lsm.lv/lv/lr1/raidijumi/cienijamie-lasitaji/

 

15.novembrī skolā notika 7.-8.klašu konkurss “Ziemeļvalstu labirinti” un zīmēšanas konkurss “A.Lindgrēnas grāmatas”.

   

2.novembrī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 8.b klases skolēni un franču valodas pulciņa dalībnieki Valmieras Integrētajā bibliotēkā tikās ar grāmatas “14-14” autoriem Silēnu Edgāru un Polu Beornu (Francija).

 

21.septembrī Dzejas dienā Pārgaujas ģimnāzijā viesojās Jānis Tomašs (krāj. “Melnie darba cimdi”).

2016./2017.m.g.

14.novembrī VPĢ norvēģu klases skolēni piedalījās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumā Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā.

IMG_3360IMG_3451

 

Dzejas dienā 15.septembrī Pārgaujas ģimnāzijā viesojās dzejnieces, rakstnieces, dramaturģes un aktrises Madara Rutkēviča un Agnese Rutkēviča (pazīstama arī kā Anna Foma).IMG_1451