Veselības ministrija izstrādājusi algoritmu vecākiem un izglītības iestādēm gadījumos, kad bērnam ir akūtas respiratoras infekcijas slimības pazīmes (algoritms rakstā).

Ja bērnam tiek konstatētas akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, pirmkārt ir jāizvērtē, vai bērnam ir bijuši riski inficēties ar Covid-19, piemēram, bērns pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējies valstī ar augstu Covid-19 izplatības risku vai, iespējams, bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku (piemēram, kāds no ģimenes locekļiem ir saslimis). Tādēļ, saprātīgi izvērtējot iespējamos riskus, ir pieļaujams, ka vecāki attaisno bērna prombūtni šādos gadījumos:

• ja ir plānots kāds kopīgs ģimenes pasākums un vecāki iepriekš ir brīdinājuši izglītības iestādi;
  • ja bērns skolā nav ieradies kāda neparedzēta notikuma dēļ, kas nav saistīts ar slimību, un pēc vienas dienas prombūtnes atgriežas skolā pilnīgi vesels;
  • ja bērnam ir bijuši viegli veselības traucējumi un bērns skolā atgriežas pēc 3 dienām izveseļojies.

Ar detalizētu informāciju par rīcību ar bērnu, kuram konstatēti akūtas respiratoras infekcijas simptomi, var iepazīties 2020.gada 10. septembrī notikušās Latvijas Pašvaldību savienības Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdes materiālos (https://www.lps.lv/lv/komitejas/izglitibas-un-kulturas-komiteja/6063-lps-izglitibas-un-kulturas-komitejas-sede-10-septembri-2020).